O nas

Drodzy Rodzice, wychowanie jest sztuką.

Pełny powrót do życia zawodowego, jest jednym z najtrudniejszych momentów dla młodych rodziców. Decyzja o powierzeniu swojego maleństwa pod opiekę innym osobom jest niezwykle trudna. Jako rodzic i pedagog, doskonale rozumiem ten problem, dlatego 10 lat temu, utworzyłam na Ruczaju, w Krakowie, kameralny żłobek „Uśmiechnięty Domek”. W naszym żłobku oferujemy dzieciom, prawdziwie domową atmosferę, czas pełen wesołych zabaw, mądrych aktywności i wypoczynku, w bezpiecznych i higienicznych warunkach. W „Uśmiechniętym Domku” dzieci są szczęśliwe.

W „Uśmiechniętym Domku” dzieci są szczęśliwe.

Jean-Jacgues Reusseau pisał: „Wszystko, czego nie posiadamy rodząc się, a co jest nam potrzebne, kiedy dorośniemy, wszystko to zdobywamy przez wychowanie. Przeto wychowanie jest sztuką.” Powyższe słowa są mi bardzo bliskie, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. W Żłobku Niepublicznym „Uśmiechnięty Domek” praca z dziećmi jest naszym powołaniem, daje nam, opiekunom, nieskrywaną radość i satysfakcję.

Naszym podstawowym zadaniem jest praca z grupą dzieci do lat 3 oraz wspieranie indywidualnego rozwoju, każdego dziecka. Pierwsze trzy lata życia dziecka są niezwykle ważne, kształtuje się wówczas jego stabilność emocjonalna, stosunek do świata i ludzi. Przebywanie w małej grupie rówieśników umożliwia maluszkowi zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. Dla większości dzieci, nie ma większej atrakcji niż kontakt i możliwość zabawy z innymi mały ludźmi.

Żłobek Niepubliczny „Uśmiechnięty Domek” znajduje się w przytulnym i wygodnym mieszkaniu. Usytuowany jest na parterze, na Osiedlu Europejskim (Praga), w Krakowie. Są tu dwie sale zabaw, miejsce do odpoczynku, kącik jadalniany, szatnia, łazienka, loggia, taras z piaskownicą. „Uśmiechnięty Domek” wyposażyliśmy w atestowane meble oraz bezpieczne zabawki stymulujące rozwój dzieci.

U nas wszyscy mali ludzie czują się jak u siebie

Spełniamy wymagania przewidziane ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. z 2011 r. Nr 45, poz. 235 z późn. zm.)

KADRA

W Uśmiechniętym Domku, nad małą grupą dzieci czuwa doświadczona i wykwalifikowana kadra, w zakresie: pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, pedagogiki leczniczej, pedagogiki niepełnosprawnych intelektualnie, pedagogiki przedszkolnej, psychologii, logopedii i pielęgniarstwa.
Ponadto wychowawczynie, opiekujące się maluszkami, odbyły szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej pediatrycznej. Opiekunki cechuje: zdolność do swobodnego i spontanicznego nawiązywania kontaktu z dzieckiem, tolerancja, wrażliwość, uzdolnienia artystyczne i manualne, zamiłowanie do pracy z dzieckiem, spostrzegawczość, wytrwałość i cierpliwość i wysoka kultura osobista.

  • Anna Młotek – właścicielka i dyrektor „Uśmiechniętego Domku”, pedagog. Prywatnie mama dwójki dzieci. Z zamiłowania i z zawodu nauczyciel-wychowawca. Od 14 lat nieprzerwanie pracuje z dziećmi w różnym wieku. Ostanie 13 lat to praca wychowawcza z dziećmi wymagającymi hospitalizacji, zarówno w oddziałach somatycznych jak i neuro-psychiatrycznych. Ukończyła Pedagogikę Opiekuńczą na Uniwersytecie Pedagogicznym we Wrocławiu, Pedagogikę Leczniczą, Oligofrenopedagogikę, Pedagogikę Przedszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i szereg kursów. Żłobek prowadzi od 2011 r. Współpracuje wyłącznie z ludźmi z pasją, oddanymi swojej pedagogicznej i opiekuńczej misji. Uparta propagatorka kameralnej-domowej opieki nad dziećmi do lat 3.
  • Ewa Grabiec-Stasiewicz – opiekunka-wychowawczyni, logopeda. Ukończyła filologię polską z logopedią na Uniwersytecie w Lublinie oraz kurs „Opiekun w Żłobku i Klubie Dziecięcym”.  Poza pracą opiekuńczo-wychowawczą Ciocia Ewa prowadzi w żłobku zajęcia logopedyczne. Panią Ewę cechuje uśmiech, pozytywna energia, wielkie zaangażowanie w pracy z dziećmi i talent muzyczny.
  • Klaudia Kotyniewicz – opiekunka-wychowawczyni, kierownik-koordynator do spraw dydaktycznych i kontaktów z Rodzicami w Żłobku „Uśmiechnięty Domek”. Ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W „Uśmiechniętym Domku” Ciocia Klaudia prowadzi min. autorskie zajęcia przedprzedszkolne pt. „Kotek Motek Poznaje świat”, których celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju naszych dzieci. Ciocia Klaudia to osoba z dużym poczuciem humoru i talentem plastycznym.
  • Joanna Szewczyk – pielęgniarka-opiekunka. Posiada duże doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku żłobkowym. Ciocię Asię cechuje wrażliwość, życzliwość, empatia oraz wysoka organizacja pracy.
  • Grażyna Cykowska – pomoc opiekuna-wychowawcy w żłobku. Ciocia Grażynka poprzez swoją pracę i zaangażowanie daje dzieciom w żłobku poczucie wielkiego komfortu. Swoją pracą każdego dnia przyczynia się do wysokiej jakości naszego kameralnego żłobka.
  • Agnieszka Cebula – certyfikowana instruktorka zajęć gordonowskich, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego, chórzystka, germanistka, pedagog, podróżniczka i pasjonatka pracy z dziećmi. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci według teorii Gordona. Studiowała w Katowicach, Krakowie, Wiedniu, Ołomuńcu i Shkodre. Praca z dziećmi to dla niej nie tylko marzenie, ale i zawodowa droga, z której nieustannie czerpie radość.
  • Katarzyna Kowalczyk – oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta integracji międzypółkulowej, terapeuta ręki. Ukończyła pedagogikę rewalidacyjną, pedagogikę przedszkolną
    i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz liczne kursy. W swojej pracy łączy kilkuletnie doświadczenie prowadzenia terapii dzieci z wiedzą zdobywaną podczas licznych szkoleń i pasją, jaką jest dla niej praca z małym dzieckiem. Bacznie obserwuje świat dziecięcych zmysłów. Ceni sobie możliwość wzmacniania w dzieciach wiary we własne siły i poczucia sprawczości. Szczególnie ważne jest dla niej budowanie relacji z dzieckiem opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.
  • Patrycja Gołąbek – polonistka, specjalista Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dogoterapeuta. Łączy swoje dwie pasje – pracę z dziećmi i psami. Pani Patrycja pracuje z Gabi, wspaniałą czarną labradorką.

Wchodząc do „Uśmiechniętego Domku” wchodzisz do miejsca
pełnego ciepłych i kreatywnych ludzi,
gdzie dobra komunikacja jest kluczem do dobrych relacji.

Zapraszam do Żłobka Niepublicznego „Uśmiechnięty Domek”
Anna Młotek

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.